______________________________________________

VII НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ПИАНИСТИ
,,МИЛА МИХАЙЛОВА''
и
I НАЦИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ ЗА ПИАНИСТИ
,,МИЛА МИХАЙЛОВА''
гр. Варна - 2022 година
______________________________________________
Конкурсът се подпомага от:
Конкурсът се съфинансира от Фонд „Култура” на Община Варна

След прослушване на кандидатите от
VII Национален конкурс за пианисти
„Мила Михайлова”
присъди:

Първа награда: Йордан Тодоров

Втора награда: Жельо Тодоров

Трета награда: Борил Христов

                        Денислава Хаджиденева

Поощрение: Елица Николова

                   Франсис Кръстева

                   Борис Иванов

                   Богомил Димитров

Награда за най-добро изпълнение на пиеса от френски композитор:

                    Борил Христов

                    Борис Иванов

Награда за най-добро изпълнение на пиеса от български композитор:

                    Жельо Тодоров



Награда на Театрално-музикален продуцентски център - Варнасъвместен концерт с оркестъра на Държавна опера - Варна:

                    Денислава Хаджиденева



Награда на Държавен симфоничен оркестър Шумен - съвместен концерт с оркестъра:

                        Борил Христов

                        Бояна Бъчварова

                        Филип Ангелов



Награда на Радио Варна - професионален запис в студио на Радио Варна:

                        Йордан Тодоров



След прослушване на кандидатите от II възрастова група - категория А - присъди следните награди:

Първа награда: Бояна Бъчварова

Втора награда: Радослав Чиколов

                        Борис Трифонов

Трета награда: Костадин Кошничаров

                        Самуел Богацки

                        Даная Иванова

Поощрение: Виктор Коев

                   Иван-Александър Иванов

                   Юлия Тодорова



След прослушване на кандидатите от I възрастова група - категория А -присъди следните награди:

Първа награда: Филип Ангелов

                        Хрисиана Савова

                        Алина Бойчева

Втора награда: Дария Христова

Трета награда: Виктория Горидкова

                        Сияна Иванова

                        Никола Табаков

                        Пресияна Несторова

Поощрение: Симеон Мирев

                   Даниел Папаниколау

                   Дарен Ехранов



Награда за най-малък представил се участник: Светлозара Спасова



След прослушване на кандидатите от I възрастова група - категория Б - присъди следните награди:

Първа награда: Борис Дюлгеров

Втора награда: не се присъжда

Трета награда: Леон Леонидов-Гуглев

                        Антония Велкова



Награда за високи педагогически постижения:

                        Светлана Косева

                        Милка Митева

                        Роксана Богданова



Програма:

29.10. (събота)

Концертно студио на Радио Варна
9:00 – 9:40 Акустични репетиции за 8-12 клас
10:00 Откриване на конкурса
10:10 – 11:40 Конкурсна програма (8-12 клас) – I тур
11:50 – 14:10 Акустични репетиции за II възрастова група
14:30 – 18:00 Конкурсна програма II възрастова група (6-8 клас)


30.10. (неделя)

Концертно студио на Радио Варна
10:00 – 12:00 Конкурсна програма (8-12 клас) – II тур

ГРАФИК НА УЧАСТНИЦИТЕ
    10:00 - Кандидат № 1 – Йордан Тодоров
                Кандидат № 2 – Франсис Кръстева
    10:30 - Кандидат № 3 – Богомил Димитров
                Кандидат № 4 – Борил Христов
    11:00 - Кандидат № 5 – Борис Иванов
                Кандидат № 6 – Денислава Хаджиденева
    11:30 - Кандидат № 7 – Елица Николова
                Кандидат № 8 – Жельо Тодоров


Концертна зала на НУИ „Д. Христов“
12:00 – 14:00 Акустични репетиции за I възрастова група – категория А и Б
14:30 – 18:00 Конкурсна програма I възрастова група (1-5 клас)
– категория А и Б


31.10. (понеделник)

Градска художествена галерия „Б. Георгиев“
11:30 Галаконцерт и награждаване на лауреатите