______________________________________________

V НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ПИАНИСТИ
,,МИЛА МИХАЙЛОВА''
гр. Варна - 2016 г.
______________________________________________
Категория “А”
I  възрастова група

№ 1 - Тервел Чорбаджийски - род. 2002 г.
                     
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                          преподавател: Евгени Желязков
                         Програма: В.А. Моцарт - Фантазия d moll
                                            Г.Фр. Хендел - Пасакалия g moll
                                            Д. Шостакович -“Пролетен валс”
№ 2 - Тифани-Сидни Микова - род. 2001 г.
                      
НУМТИ  Добрин Петков”- Пловдив
                           преподавател: Светлана Косева
                           Програма: В.А. Моцарт - Соната C dur, I част
                                            Н. Римски-Корсаков -“Полетът на бръмбара”
                                            И. Беркович - Вариации на тема от Паганини

№ 3 - Габриела Тотева - род. 2002 г.
                    
НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Елена Недева
                         Програма: И. Кларк - Жига
                                             З.Фибих - Сонатина,  I част
                                             Ал. Райчев - Скерцо
№ 4 - Георги Димитров - род. 2002 г.
                   
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Марчела Чивиджиян - Кочева
                         Програма: Й.С. Бах - Малка прелюдия № 3, c moll
                                            Ф. Менделсон - Песен без думи
                                            А. Стоянов - “Приказка”
№ 5 - Дамян Радев - род. 2001 г.
                         НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Станислава Ставрева
                         Програма: Г.Фр. Хендел - Ария с вариации из Сюита № 5, E dur
                                           Шопен-Лист -“Желанието на девойката”
                                           Й.Накада - Етюд
№ 6 - Десислава Карагьозова - род. 2001 г.        
                         НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Даниела Кюркчиева
                         Програма: Й.С. Бах - Жига из Френска сюита № 6
                                             Фр. Шопен - Валс ор.69 № 2, h moll

                                             П. Владигеров - Прелюд (из “Епизоди”)
№ 7 - Димитър Драгнев - род. 2003 г.
                    
НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Боян Бъчваров
                         Програма: М. Клементи - Сонатина G dur, III част
                                              П. Хаджиев - Малка прелюдия № 15

                                              Кл. Дебюси - “Малкото негърче”
                                            
№ 8 - Йоана Делимаркова - род. 2002 г.
                         НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Даниела Кюркчиева
                         Програма: Й.С. Бах - Двугласна инвенция № 13, a moll
                                            Фр. Кулау - Сонатина ор.59, № 10
                                            П. Владигеров -“ Приспивна” (из миниатюри “Шумен”)
№ 9 - Мариела Димитрова - род. 2001 г.
                    
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Марчела Чивиджиян - Кочева
                         Програма: Й.С. Бах - Двугласна инвенция № 13, a moll
                                            Фр. Шопен - Мазурка
                                            Ал. Райчев - Скерцо
№ 10 - Мария Димитрова - род. 2003 г.
                    
НУИ “Панайот Пипков”- Плевен
                         преподавател: Антоанета Воденичарова
                         Програма: В.А. Моцарт - Фантазия d moll
                                            П. Хаджиев - Мелодичен етюд № 15
                                            С. Майкапар - Токатина
№ 11 - Мартин Пулз - род. 2001 г.        
                         НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Звезделина Тодорова
                         Програма: Л.в. Бетовен - Багатела ор.33, № 5
                                            И. Беркович - Вариации на тема от Паганини

                                            Ал. Танев - “Крали Марко”
№ 12 - Михаил Мартинов - род. 2003 г.
                      
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                           преподавател: Даниела Кюркчиева
                           Програма: Й.С. Бах - Двугласна инвенция № 9, f moll
                                             Й. Хайдн - Соната № 23, A dur
                                            П. Владигеров - Ригодон (из “Класично и романтично”)
№ 13 - Николай Димитров - род. 2001 г.
                       
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                            преподавател: Даниела Кюркчиева
                           Програма: Й.С. Бах - Жига из Френска сюита № 3
                                             Л.в. Бетовен - Соната ор.2 № 1, I част
                                            П. Владигеров - “Приказка” (из “Картини” ор.46)




Категория “А”
II  възрастова група


№ 1 - Борис Петков - род. 1999 г.
                    
НУМТИ “ Добрин Петков”- Пловдив
                         преподавател: Светлана Косева
                         Програма: В.А. Моцарт - Соната B dur, K 333, I част
                                            Фр. Шопен - Пет прелюда
                                            О. Питерсън - Пет етюда

№ 2 - Виктор Костов - род. 2000 г.
                   
НМУ “Любомир Пипков”- София
                         преподавател: Мария Богданова
                         Програма: Й. Хайдн - Соната C dur, I част
                                            П.И. Чайковски - “Май” (из “Годишни времена”)
                                            Кл. Дебюси - “Малкото овчарче”, “Снегът танцува”
                                            (из “Детски ъгъл”)

№ 3 - Дарина Дикова - род. 2000 г.
                         НМУ “Любомир Пипков”- София
                         преподавател: Мария Богданова
                         Програма: Й. Хайдн - Соната № 16, I част
                                            П.И. Чайковски - “Юни” (из “Годишни времена”)
                                            Фр. Пуленк - Импровизация

№ 4 - Йоана Райчева - род. 1998 г.        
                         НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Елена Недева
                         Програма: Ж.Ф. Рамо - “Призивът на птиците”
                                             Й. Брамс - Интермецо ор.117, № 2

                                             П. Владигеров - Валс каприз

№ 5 - Йоанна Иванова - род. 2000 г.
                   
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Красимира Иванова
                         Програма: Д. Скарлати - Соната d moll
                                            Ф. Менделсон - Фантазия

                                            С. Прокофиев - Прелюд C dur

№ 6 - Йоанна Кръстева - род. 2000 г.
                         НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Елена Недева
                         Програма: Д. Циполи - Три фугети
                                            М. Регер - Бурлеска
                                            Кр. Милетков - “Добруджанска закачка”


Категория “А”
III  възрастова група

№ 1 - Станислав Славов
- род. 1996 г.        
                         НУМСИ “Проф. Панчо Владигеров”- Бургас
                         преподавател: Рада Чомакова
                         Програма:  Л.в. Бетовен - Соната  № 4 ор.7, I част
                                             Кл. Дебюси - “Лунна светлина”

                                            Фр. Шопен - Фантази-импромптю
                                            П. Владигеров - Импровизация ор.36

№ 2 - Георги Леков - род. 1995 г.
                    
НМУ “Любомир Пипков”- София
                         преподавател: Емилия Канева
                         Програма: Д. Скарлати - Сонати: E dur K 162, А dur K 27
                                            Кл. Дебюси - Прелюди - I тетрадка:
                                           ”Звуци и аромати се носят във вечерния въздух”,
                                           “Танцът на Пък”
                                           Фр. Шопен - Скерцо № 3 ор.39
                                           П. Хиндемит - “Бостон” и “Рагтайм”
                                          ( из Сюита “1922”)

№ 3 - Добромир Ценов - род. 1996 г.
                    
НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Мария Гинева
                         Програма: Й. Хайдн - Соната  № 32 Es dur, I част
                                            Кл. Дебюси -“Hommage a Rameau”
                                            Й. Брамс - Рапсодия ор.79  № 1
                                           Ал. Владигеров - Токата

№ 4 - Звездалина Коларова - род. 1997 г.
                         НУИ  “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Мария Гинева
                         Програма: Г.Фр. Хендел - Adagio и  Allegro из Сюита № 2, F dur
                                            К. Сен-Санс - “Алегро апасионато”
                                            Р. Шуман - “Пеперуди” ор.2
                                            Р. Пик-Манджагали - “Танцът на Олаф”

№ 5 - Йоан Балджиев - род. 1994 г.        
                         НУМТИ “Добрин Петков”- Пловдив
                         преподавател: Снежана Спилкова - Гърнева
                         Програма: Й.С. Бах - Хроматична фантазия и фуга
                                            Кл. Дебюси - Прелюд (из “Pour le piano”)
                                            Фр. Шопен - Балада  № 3
                                            П. Владигеров - Прелюд ор.15

№ 6 - Кристиян Кушчев - род. 1995 г.
                    
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Евгени Желязков
                         Програма: Л.в. Бетовен - Соната ор.90
                                             М. Равел - Alborada del gracioso

                                             Фр. Шопен - Балада № 1
                                                                           В. Казанджиев - Токата

№ 7 - Маргарита Георгиева - род. 1996 г.
                         НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Мария Гинева
                         Програма: Й. Хайдн - Соната As dur Hob. 46, I част
                                            Кл. Дебюси - Прелюд (из “Pour le piano”)
                                            Фр. Шуберт - Импромптю ор. 142 № 3
                                            С. Рахманинов - “Хумореска”
№ 8 - Мартин Даскалов - род. 1996 г.
                   
НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Боян Бъчваров
                         Програма: Л.в. Бетовен - Рондо ”Гняв за изгубения грош”
                                            Кл. Дебюси - Прелюди - I тетрадка:
                                                ”Потъналата катедрала”,”Менестрели”
                                              Фр. Шопен - Скерцо № 1, h moll
                                              В. Стоянов - Ноктюрно

№ 9 - Ния Бонева - род. 1997 г.
                    
НУИ “Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Боян Бъчваров
                         Програма: Л.в. Бетовен - Соната № 15 ор.28, I част
                                            Кл. Дебюси - “Hommage a Rameau”
                                            Фр. Шопен - Брилянтни вариации ор.12
                                            С. Прокофиев - из “Мимолетности”



Категория “А”
Клавирно дуо

№ 1 - Цвета Атанасова - род. 2001 г.
    Селин Рахмиева - род. 1998 г.
                   
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Веселинка Иванова
                         Програма: Л. Бокерини - Менует
                                            Кл. Дебюси - “Куклен кейк-уок”
                                            Р. Шчедрин - Хумореска
                                            В. Гаврилин - “Часовничето” и “Валс”

№ 2 - Вероника Демирова - род. 1996 г.
    Вероника Ганчева - род. 1995 г.
                    
НУИ “Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                         преподавател: Красимира Иванова
                         Програма: Й.Кр. Бах - Соната, II част (Рондо)
                                            А. Дворжак - Легенда № 6
                                           Фр. Пуленк - Соната


Категория “Б”
I  възрастова група

№ 1 - Стефан Манолов - род. 2005 г.
                         ДМШ “Ритъм и звук” - Варна
                         преподавател: Наталия Стойнева
                         Програма: У. Палмър - “Олимпийска процесия”
                                            Мортън - “Пиратска песен”
                                            М. Аарон - “Танц на индианците”
                                           Дм. Кабалевски - “Таралеж”
№ 2 - Цвета Христова - род. 2001 г.
                    
ДМШ “Доминанта”- Добрич
                         преподавател: Йорданка Ковачева
                         Програма: Й.С. Бах - Двугласна инвенция № 1 C dur
                                             В. Стоянов - “Песен”
                                            Кр. Милетков - “Задявка от Странджа”
№ 3 - Амир Манар Ал Ясин - род. 2005 г.
                    
ДМШ “Ритъм и звук” - Варна
                         преподавател: Наталия Стойнева
                         Програма: Л.в. Бетовен - “Ода на радостта”, ар. Дж. Бастиен
                                             А. Роули - “Вещицата”
                                             В.А. Моцарт - Менует
                                             Дж. Бастиен - “Утринна прелюдия”
№ 4 - Елисавета Ташева - род. 2003 г.
                    
ДМШ “Ритъм и звук” - Варна
                         преподавател: Наталия Стойнева
                         Програма: А. Стоянов - “Снежинки”
                                            И. Кларк - Менует
                                            М. Куртева - “Буги”
№ 5 - Мартина Петрова - род. 2001 г.
                         СОУ “Св. Климент Охридски” - Добрич
                         преподавател: Детелина Захариева
                         Програма: Е. Григ - Ноктюрно
                                            М. Големинов - Танц
                                            Кр. Милетков - “Нестинарка”

№ 6 - Огняна Генова - род. 2002 г.        
                    
ДМШ “Ритъм и звук”- Варна
                         преподавател: Наталия Стойнева
                         Програма: Р. Шуман - “Мечтание”
                                            К.Ф.Е. Бах - Солфеджио c moll

                                            Св. Обретенов - “Ръченица”
№ 7 - Ралица Коюва - род. 2001 г.
                    
ДМШ “Ритъм и звук” - Варна
                         преподавател: Наталия Стойнева
                         Програма: Л.в. Бетовен - “На Елиза”
                                             В. Стоянов - “Песен” и “Приказка”

                                             Ам. Летко - “Призрачната къща”
                                            





Категория “Б”
II  възрастова група

№ 1 - Теодора Георгиева - род. 2000 г.
                         Клуб “Амадеус” - Силистра
                         преподавател: Грета Дачева
                         Програма: В.А. Моцарт - Соната C dur, I част
                                             А. Хачатурян - Валс
                                            П. Владигеров - Хумореска
№ 2 - Александрина Михайлова - род. 1998 г.
                         ОШИ “Анастас Стоянов” - Шумен
                         преподавател: Здравка Христова
                         Програма: Й.Хайдн - Соната D dur, I част
                                             Фр. Шуберт - Скерцо B dur
                                            Б.Карадимчев - Сонатина, III част (“Игра”)
№ 3 - Георги Василев - род. 2000 г.
                    
СОУ “Христо Смирненски” - Септември
                         преподавател: Дарина Кантарджиева
                         Програма: Л.в. Бетовен - Шест вариации по Паизиело
                                            Дюбоа - “Арлекин и Панталон”
                                           П. Владигеров - “Ръченица”                                          
№ 4 - Десислава Боева - род. 1999 г.
                    
Клуб “Амадеус” - Силистра
                         преподавател: Грета Дачева
                         Програма: Й.С. Бах - Алеманда из Френска сюита № 2
                                            П.И. Чайковски - “Баркарола”(из “Годишни времена”)
                                            Л. Пипков - “Светло и тъмно”
№ 5 - Мила Николова - род. 2001 г.
                         Клуб “Амадеус” - Силистра
                         преподавател: Грета Дачева
                         Програма: Й. Хайдн - Соната G dur, I част
                                            Фр. Шопен - Мазурка B dur
                                            В. Стоянов - “Хороводно”

№ 6 - Михаела Чирпанлиева - род. 2000 г.        
                   
ОУ “П.Р.Славейков” - Варна
                         преподавател: Станислава Ставрева
                         Програма: Л.в. Бетовен - Екосези
                                             Е. Григ - “Тъга по дома”

                                             Б. Мартину - “Арлекин”
№ 7 - Николай Русанов - род. 1999 г.
                   
ОУ “Христо Ботев” - Варна
                         преподавател: Саша Парушева
                         Програма: В.А. Моцарт - Соната C dur (Facile)
                                             Ф. Шуберт - Скерцо

                                             А. Потурлян - Токатина
                                          
III национален конкурс за пианисти “Мила Михайлова”                     Варна, 1 - 4 ноември  2012 г.

ФОТО ГАЛЕРИЯ