______________________________________________

V НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ПИАНИСТИ
,,МИЛА МИХАЙЛОВА''
гр. Варна - 2016 г.
______________________________________________
II национален конкурс за пианисти“ Мила Михайлова”                     Варна28  - 30  октомври  2010

Соло пиано
I  възрастова група
№ 1 - Дамян Радев - род. 2001г.
                   
НУИ “ Добри Христов”- Варна
                         преподавател: Станислава Ставрева
                         Програма: К.Ф.Е. Бах - Соло за чембало
                                           Е. Григ -“Към дома”
                                           Д. Шостакович -“Пролетен валс”
№ 2 - Димитър Драгнев - род. 2003г.
                    
СОУ”Пушкин”- Варна
                          преподавател: Боян Бъчваров
                          Програма: Й.С.Бах -  Менует
                                             Р.Шуман -“Сицилиана”

                                             А. Стоянов -“По слънчеви пътеки”
№ 3 - Емил Бояджиев - род. 2000г.
                           НУИ “Добри Христов”- Варна
                           преподавател: Мария Гинева
                           Програма: Дж.Паизиело - Рондо D Dur
                                              М. Глинка - Вариации на Руска песен
                                              Кл. Дебюси - Арабеска № 2
                                              Б. Барток - Румънски танци

№ 4 - Мартин Пулз - род. 2001г.        
                            НУИ. “Добри Христов”- Варна
                            преподавател: Станислава Ставрева
                            Програма: Й. Хумел - Рондо
                                               Фр. Шопен - Полонез g moll

                                               Ал. Текелиев -“Бялото конче”
№ 5 - Николай Маринов - род. 2001г.
                            НУМТИ “Добрин Петков”- Пловдив
                            преподавател: Светлана Косева
                            Програма: А. Корели - Вариации “Folies d’Espagne”
                                               Ф. Лист - Трансцендентен етюд № 1 (Прелюд)                                   
                                               А. Хинастера - Аржентински танц
                                            



                                          II възрастова група

№ 1 - Вероника Люпке - род. 1998г.          
                            НУИ “Добри Христов”- Варна
                            преподавател: Станислава Ставрева
                            Програма: К. Черни-Етюд ор.299  № 15
                                               Д. Чимароза-Соната А Dur
                                               П. Чайковски - Май из “Годишните  времена”
                                               Кл. Дебюси - D-r Gradus ad Parnassum

№ 2 - Дилян Тодоров - род. 1997г.
                            НУИ “Панайот Пипков”- Плевен
                            преподавател: Антоанета Воденичарова
                            Програма: Й.С.Бах - Тригласна инвенция  № 4
                                               К. Черни - Етюд ор.740  № 17
                                               А. Томази - Менует
                                               М. Левиев - Един детски ден 
                                               Фр.Шуберт - Емпромптю Es Dur

№ 3 - Звездалина Коларова - род. 1997г.
                            
НУИ “Добри Христов”- Варна
                             преподавател: Мария Гинева
                             Програма: К. Черни - Етюд ор.740  № 22
                                                Й. Хайдн - Соната D Dur, I  част
                                                Алябиев - Лист -“ Славеят”
                                                Мануел де Файя - Испански танц

№ 4 - Лора Маринова - род. 1997г.
                            
НМУ “ Любомир Пипков”- София
                             преподавател: Михаил Славов
                             Програма: К. Черни - Етюд  ор.740  № 4
                                                П. Владигеров - Ритмично движение
                                                С. Рахманинов - Полишинел
                                                Л.В.Бетовен - Соната  ор. 2  № 1, ІV част
                                                          
№ 5 - Мариела Плачкова - род. 1997г.
                       
НУМПТИ “Добрин Петков”- Пловдив
                             преподавател: Елена Велчева

                             Програма: Й. Крамер - Етюд  № 12
                                                Й.С.Бах - Френска сюита № 6, E Dur
                                                Фр. Шопен - Емпромптю  ор. 29  № 1, As Dur
                                                Д. Ненов - Миниатюри  

№ 6 - Мартин Даскалов - род. 1996г.
                       
НУИ “Добри Христов”- Варна
                             преподавател: Боян Бъчваров
                             Програма: К. Черни - Етюд ор.740  № 17
                                                Л.В.Бетовен - Соната  ор. 10  № 1, І  част 
                                                Фр. Шопен - Валс  ор. 64  № 2
                                                А.Копланд - Хумористично скерцо “Котка и мишка”                                                                            

№ 7 - Ния Бонева - род. 1997г.
                       
НУИ “Добри Христов”- Варна
                             преподавател: Боян Бъчваров
                             Програма: К. Черни - Етюд ор.740  № 24
                                                Й.С.Бах - Фантазия  с moll
                                                Фр. Шопен - Полонез ор.26  № 1
                                                М. Коларов - “Пролетни свирки”

№ 8 - Петър Петрушев - род. 1996г.
                       
НМУ “ Любомир Пипков”- София
                             преподавател: Михаил Славов
                             Програма: В.А.Моцарт - Соната  № 5, І  част
                                                К. Черни - Етюд ор.740  № 47
                                                Фр.Шуберт - Емпромптю  ор.90  № 3
                                                В. Лютославски - из цикъла “Буколики”
                                                           





                                     ІІІ възрастова група

№ 1 - Александър Ганчев - род. 1994г.
                       
НУИ “Добри Христов”- Варна
                             преподавател: Анна Върбанова
                             Програма: Ж. Рамо - Кокошката
                                                  Л.В.Бетовен - Концерт  за пиано  № 1, І  част                                                                                                                                                                                                                                              
                                                 Ф. Лист - Тарантела по тема на Росини
                                                 С.Прокофиев - Монтеки и Капулети

№ 2 - Венета Петрова - род. 1993г.
                        
НМУ “Любомир Пипков”- София
                              преподавател: Михаил Славов
                              Програма: Л.В.Бетовен - Соната ор.10  № 3, D Dur
                                                   Фр.Шопен - Скерцо ор.31  № 2
                                                   Кл. Дебюси - Хълмовете на Анакапри
                                                   Шимановски - Прелюд № 7 c moll

№ 3 - Елен Сноррасон - род. 1993г.
                          
НУИ “Добри Христов”- Варна
                                преподавател: Мария Гинева
                                Програма: Й.С.Бах - Прелюд и фуга Cis Dur
                                                   Л.В.Бетовен - Соната  ор.28, ІV част
                                                   Л. Пипков - Две ритмични вариации

                                         
Кл. Дебюси - Хълмовете на Анакапри
                                                  Ф. Лист - Тарантела

№ 4 - Искра Даскалова - род. 1993г.
                        
НУИ “Добри Христов”- Варна
                                преподавател: Боян Бъчваров
                                Програма: Й.С.Бах - Прелюд и фуга  f moll
                                                  Фр.Шопен - Анданте спианато и
                                                  голям брилянтен полонез  ор.22     
                                                  Кл.Дебюси - Островът на радостта
                   
                                                  П.Владигеров - “Вила се й гора”
                                       
        
№ 5 - Любен Илиев - род. 1992г.
                        
НУИ “Панайот Пипков”- Плевен
                                преподавател: Антоанета Воденичарова
                                Програма: Й.С.Бах - Прелюд и фуга  H Dur
                                                   Фр. Шопен - Скерцо  № 2  ор.31
                                                    Кл. Дебюси - Островът на радостта
               
                                                    С. Прокофиев - Соната  № 3

№ 6 - Моника Захариева - род. 1992г.
                          
НУИ “ Добри Христов”- Варна
                                преподавател: Мария Гинева
                                Програма: Л.В.Бетовен - Патетична соната, ІІ и ІІІ част
                                                   Ф. Лист - Валс из оп.“Фауст” (Гуно)               
                                                   Кл. Дебюси - “В памет на Рамо”
                                                   П.Владигеров - Токата 
                                                  

№ 7 - Светослав Тодоров - род. 1991г.
                          
НМА “ Панчо Владигеров”- София
                                преподавател: проф. Стела Димитрова-Майсторова
                                Програма: Л.В.Бетовен - Соната  ор.27 № 1
                                                   Й. Брамс - Соната  ор.26  fis moll, І част
                                                   Кл. Дебюси - „Отражения във водата”             
                                                   П. Владигеров - Балкански танц
                                                                           
                                                                      
               



                                Клавирни дуа
                                    I  възрастова  група

№ 1 - Теодор Палаков  - род. 1998г.
     
и Даниел Караиванов - род. 1998г.
            СОУ “Св. Св. Кирил и Методи” - Пловдив          
               преподавател: Диана Кънева
               Програма: Фр. Шуберт - Пет танца
                                  М. Мусоргски - Полка
                                  П.Стоянов - Песен и игра
                                  Ж. Бизе - Хабанера и марш                  

     

                                   II  възрастова  група

№ 1 - Елен Сноррасон - род. 1993г.
и Натали Сноррасон - род. 1993г.
               
НУИ “ Добри Христов” - Варна
                преподавател: Ирен Димитрова
                Програма: В.А. Моцарт - Соната D Dur
                                   Фр. Шуберт - Вариации на оригинална тема ор.82
                                   Фр.Пуленк - Капричио
                                   П. Владигеров - Хоро стакато


№ 2 - Илияна Христова - род. 1993г.
       и Гергана Христова  -  род. 1993г.  
                       
НУИ “ Проф. Веселин Стоянов”- Русе
                        преподавател: Евгени Желязков
                        Програма: М.Равел - Испанска рапсодия  IVч.
                                           В.А.Моцарт - Вариации KV 501 G Dur
                                           Й. Брамс - Унгарски танц № 1
                                           Кр. Тасков - Бурлеска “Стражари и апаши”